Archiwum lipiec 2011, strona 1


lip 27 2011 karpie
Komentarze: 0

 

Czy jest W Polsce Dolnoślązak, który może powiedzieć, że nie był w miejscowości Karpacz? Ponad 90% Dolnoślązaków i nie tylko na pewno była w Karpaczu i to nie jeden raz. Jest to malutka miejscowość z licznymi atrakcjami, którą rocznie odwiedzają tłumy turystów! Sezon tam trwa cały rok, a na brak turystów właściciele hoteli, domków i innych noclegowni nie mogą narzekać. Często jadąc do Karpacza turyści nie mogą znaleźć noclegów, często z bardzo dużym wyprzedzeniem! Gdzie w takich sytuacjach kierować się, by znaleźć nocleg w okolicach Karpacza? Dobrym rozwiązaniem jest Chełmsko Śląskie, Lubawka, czy Kamienna Góra. Stamtąd mają Państwo także nie daleko do innych miejscowości, w których także można zwiedzić ciekawe zabytki. I tak w samym Chełmsku Śląskim warte zwiedzenia są tzw. Domki Tkaczy czy też siedmiu apostołów. Nieopodal Zamek Książ, czy Krzeszów. Blisko jest także do granicy czeskiej, gdzie można pochodzić po skalnym mieście w miejscowości Aderszpach, co zająć może nawet i cały dzień! Tak więc, czy nie warto znaleźć noclegu niedaleko samego Karpacza, by mieć blisko także do innych ciekawych miejscowości oraz z dala od tamtego szumu?

 

karpacz

lip 27 2011 ch
Komentarze: 0

 

Jeżeli szukasz różnorodnych możliwości aktywnego spędzania czasu, w okolicy miasteczka chełmsko śląskie, oferta miasta Karpacz jest dla Ciebie. Można tam także zorganizować imprezy firmowe. Niedaleko miasteczka Karpacz znajdziecie również skalne miasto. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczy Ci spacer po mieście. Na jego trasie powinien znaleźć się Kościółek Wang perła dwunastowiecznej drewnianej architektury skandynawskiej. Polecamy Twojej uwadze także Miejskie Muzeum Zabawek. Jego zbiór zawiera ponad 2 tysiące eksponatów ofiarowanych głównie przez Henryka Tomaszewskiego twórcę słynnej Pantomimy Wrocławskiej. Z historią rozwoju sportu i turystyki w Karkonoszach możesz zapoznać się podczas wizyty w Muzeum Sportu i Turystyki. W upalne letnie dni ochłodę zapewni Ci, położony obok dolnej stacji wyciągu na Kopę, Dziki Wodospad. Jeśli poszukujesz adrenaliny, koniecznie powinieneś przeżyć emocje towarzyszące zjazdowi najdłuższym w Polsce letnim torem saneczkowym lub alpejskim torem. Przyjemnie możesz spędzić czas w położonym na granicy Ściegien i Karpacza Westernowym Miasteczku. Mierząc się z 25 m ścianami Kruczych Skał, poznasz uroki wspinaczki skałkowej. Zwiedzanie Karpacza i okolic na dwóch kółkach to coraz modniejsza forma.

chełmsko śląskie

lip 16 2011 Nowy Sącz
Komentarze: 0

Nowy Sącz położony jest w płaskim dnie Kotliny Sądeckiej, w widłach rzek Dunajca i Kamienicy Nawojowskiej na zróżnicowanej wysokości od 272 n.p.m.(Wielopole) do ok. 475 n.p.m. (wzgórze Majdan). Najstarsza część miasta leży na płaskim wyniesieniu pomiędzy korytami obu rzek, które posiada naturalne walory obronne, co zadecydowało o lokowaniu miasta przez króla Wacława II właśnie w tym miejscu. W dawnych czasach wzgórze miejskie było poprzecinane parowami (obecnie zasypanymi) pełniącymi role dodatkowych fos. Położenie w Kotlinie Sądeckiej powoduje pewną izolację Nowego Sącza od innych ośrodków osadniczych, jednak przebiegający tędy ważny szlak komunikacyjny na południe Europy, spowodował, że miasto znalazło w średniowieczu dogodne warunki do rozwoju i wymiany handlowej głównie z Węgrami.  Nowy Sącz położony jest u podnóża masywów górskich: na południu znajduję się Beskid Sądecki, na zachodzie Beskid Wyspowy, na wschodzie wcina się wąskim klinem Beskid Niski, a od północy przylega Pogórze Rożnowskie. W niewielkiej odległości znajduję się także Jezioro Rożnowskie, co podnosi walory turystyczne miasta. Przed reformą administracyjną w 1998 r. stolica województwa nowosądeckiego. W latach 1973-1977 miasto było siedzibą gminy wiejskiej Nowy Sącz.